kiurowed (kiurowed) wrote in kiur_club,
kiurowed
kiurowed
kiur_club

Фестиваль "Остання столиця-2013".

Оригинал взят у kiurowed в Фестиваль "Остання столиця-2013".
24-25 серпня в Кам"янці-Подільському втретє відбувся фестиваль "Остання столиця", присвячений подіям Визвольних змагань 1917-21 років. Безпосередньо на фестивалі відновлювалися події періоду літа 1919 року, коли в Кам"янці тимчасово знаходилась столиця УНР.
В те буремне літо сталося так, що в цей куток Поділля між Збручем та Дністром були відтиснуті ворогами війська Дієвої армії УНР і війська Галицької армії, які з"єдналися в одну армію і зробили відчайдушну спробу змінити хід подій, зумівши дійти до Києва і звільнити його, але лише на кілька годин, зіткнувшись з новим ворогом...У відновленні подій 1919 року прийняли участь клуби військово-історичної реконструкції з Кам"янця-Подільського, Києва, Львова, Хмельницького та інших міст та містечок. Клуби представляли Дієву армію УНР, зокрема чоту пішої розвідки 3-ї Залізної дивізії, збірний загін Галицької армії, збірний загін Червоної армії.


Історичний польовий табір було розташовано в Старому замку, на північному майданчику.Побут був достатньо аутентичний - намети з солдатських плахт та сіно в якості ліжка. До речі, незважаючі на холодні ночі, анітрохи не замерз без спального мішка чи ковдри, лежачі на сіні, укрившись шинелею.


В місті на честь Дня Незалежності було проведено парад, на якому несли великий Державний прапор, вивішений пізніше на міській Ратуші. Реконструктори прийняли участь в параді, слідуючі колоною за панцерником (сучасна репліка історичного панцерника "Черник" часів ПВЗ 1917-21рр.)


Ввечері в Старому місті було влаштоване театралізоване дійство - показовий вуличний бій, за участю панцерника:

Наступного дня було проведено серію "боїв" південніше фортеці.

Більше авторських фотографій можна побачити в альбомі "Остання столиця - 2013"

Головний організатор фестивалю - Кам'янець-Подільське міське військово-Історичне товариство.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments